Funkční komplex ostropestřec mariánský s riboflavinem (unikátní kombinace, účinky)

11.12.2020

Doporučené denní dávkování: 

1 tableta 2x denně při jídle. Doporučená délka užití je 1 měsíc. 

Kontraindikace:
NE - těhotné, kojící
NE - děti do 5 let
NE - některé druhy onkologické léčby
NE - při ucpání žlučovodů (žlučové kameny)
Při užívání léků na vysoký tlak se poradit s lékařem.

Játrům bychom opravdu měli všichni všichni věnovat pozornost alespoň 1x až 2x do roka. Je to velice důležitý orgán pro autoimunitu a protinádorovou imunitu. Komplex, který používám (i Vy můžete) je opravdu ve všech směrech účinný.  

DETOXIKACE JATER -  TRÁVENÍ - SRDCE - LEDVINY - ZRAK - IMUNITA


Ve většině produktů pro podporu jater jsou využívány především listy a kořen.                                      Zde jsou využívána semena - obsahují totiž velice důležitou látku silymarin. V prvé řadě obnovuje jaterní tkán, přičemž játra jsou hlavní orgán naší detoxikace. Jejich zdraví je tedy zásadně důležité a právě silymarin dokáže výrazně pomoci v případě různých onemocnění a dalších komplikací.

Tato zajímavá látka zlepšuje průběh chronických zánětů jater, tzn. hepatitidy, která je laicky nazývána žloutenka. Dále dokáže pomoci při regeneraci poškozených jater u alkoholiků či drogově závislých, ale také při otravách léky nebo houbami (např. muchomůrky zelené). Navíc působí velmi kladně při cirhóze jater i onemocnění infekční mononukleózou a pomáhá rovněž po chemoterapii.

Její užívání je navíc doporučováno i obéznějším lidem. Silymarin má ovšem také další účinky. Kromě jater působí pozitivně rovněž na žlučník, poruchy krevního oběhu a při nízkém krevním tlaku.

Ostropestřec je zároveň vhodné užívat při depresích, migréně, závratích, astmatu či alergiích. Chtělo by se tedy napsat, že se jedná takřka o zázračnou rostlinu.

Další důležitou složkou tohoto komplexu je: Riboflavin

- je někdy označován jako vitamin B2. Jde o vitamín, jak už napovídá jeho příslušnost ke skupině vitamínů B, rozpustný ve vodě. Je to vitamín, který hraje důležitou roli v aktivitách řady enzymů, které se podílejí na štěpení a využití sacharidů, tuků a proteinů (bílkovin) nebo také na produkci energie uvnitř buněk. 

V kůži umožňuje metabolismus a výživu kožních adnex (žlázy potní a mazové). Působí tím příznivě k udržení zdravé pokožky, vlasů a nehtů. Podporuje tvorbu nových buněk, léčí bolavé koutky úst, pomáhá chránit rohovku oka, podporuje jasnější vidění, slouží k dobré funkci jater, napomáhá zabraňovat očním katarům (zánětům). 

 Používá se preventivně proti šupinatění kůže, při seborhoické dermatitidě, zabraňuje maštění vlasů a pokožky, při rosacei. 

Používá se preventivně v těhotenství a ve stáří, kdy je zvýšená potřeba, při rekonvalescenci po zánětlivých onemocněních, dále jako doplněk léčby vitamínem B3 a B6, při hypovitaminóze při některých jednostranných dietách, při astmatu, alergíich, zánětech nervů, při léčbě psychických poruch. 

Působí synergicky (vzájemně zvyšují účinek) s vitamínem B3 a B6 i s ostatními vitamíny skupiny B, s vitamínem C a A. 

Ničí jej antibiotika, antikoncepční přípravky a anxiolytika (léky užívané ke zklidnění), také léky obsahující estrogeny a síru. Nedostatek riboflavinu se může projevit u pacientů užívajících některé léky ze skupiny psychofarmak (fenothiazinová neuroleptika, tricyklická antidepresiva) či antikocepční léky s obsahem estrogenů.Dále do skupiny lidí ohrožených nedostatkem riboflavinu patří lidé s tzv. malabsorpčními poruchami či lidé se závislostí na alkoholu. K nedostatku riboflavinu (vitamin B2) může rovněž dojít v důsledku některých závažnějších nemocí, velkých chirurgických zákroků nebo těžkých úrazů. Nedostatek riboflavinu, který trvá delší dobu, může způsobit popraskání rtů, zánětlivé změny na jazyku a také určitá postižení oka, jako je tupozrakost nebo zvýšená citlivost na světlo. Je třeba tento vit, do těla doplňovat, protože je stále vylučován z těla.

Funkční komplex ostropestřec marianský s riboflavinem vitamínem B2 to je unikátní kombinace, kde se násobí účinky. Zajistí játrům vše potřebné pro jejich zdravý chod a fungování.

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Tradiční čínská medicína spojuje duben s játry. Z jarní únavy nemůžeme vinit přírodu, ale nás, protože naším přístupem k sobě samým bráníme správnému toku energie. A co s tím vším mají společného naše játra?

S modřinou se setkal jistě každý z nás. Prkotina? Můžeme k ní přijít velice snadno. Modřina vznikne jednoduše, Je to podkožní krevní výron. Stačí silnější náraz, poškodí se céva, krev se vylije pod kůži a modřina je na světě.