Elixír života pro Vaši pleť - bez hydratace to nejde

08.12.2020

Co je elixírem života pro pleť v jakémkoli věku? 

Je to voda - hydratace. 

Jak pečovat o svou pleť nejen nyní v "době rouškové?"

Často se na mě ženy obrací s tím, že v některém období je jejich pleť bez života , objevují se zarudlá místa, tvoří se boláčky a teď v době, kdy řada žen musí nosit roušku na puse celý den se problémy s pletí násobí  (upřímně je mi Vás opravdu líto ). 

Vždy se poptávám na přípravky jaké kdo používá a velice často dostávám odpovědi typu: " No jenom nějaký krém na podrážděná místa .."

Ano jistě, Vy, které již znáte a víte jak fungují buňky pleti, jak to vlastně probíhá máte jistě chuť říct "Ale to je velká chyba, to je průšvih, to je špatné ." A máte pravdu.

A já s dovolením opět trochu rozeberu, protože potom to možná některým ženám, které zatím nevědí, seznamují se se správnou péčí pomůže dát si vše do souvislostí.

Voda - hydratace, to je elixír života.  Je to pro každou buňku našeho těla naprostá nezbytnost, vždyť tvoří cca 60% tělesné hmotnosti.

Naši pokožku, tedy i pleť tvoří více než 1 bilion buněk, které potřebují vodu, aby mohli plnit všechny své funkce. Kůže bez vlhkosti ztrácí pružnost, stává se suchou a popraskanou, má sklon k tvorbě vrásek a dalších defektů.

POZOR KROMĚ TOHO ZTRÁCÍ SVÉ OCHRANNÉ FUNKCE - stává se propustnou pro toxiny, viry i bakterie.!!! ... tím pádem má sklon k zarudnutí, tvorbě akné, šupinatění . Pokud tedy toužíte po pěkné pokožce, pleti je nutné o ni pečovat a hydratovat ji!!! 


A v tomto rouškovém období je to více než žádoucí. Hydratační krém však nepostačí.

Velmi důležitý je pravidelný přísun tekutin. Pleť, která je dobře zásobená vodou, se dokáže nejlépe bránit negativním vlivům prostředí.

  1. HYDRATACE ZEVNITŘ - pravidelný přísun tekutin
  2. HYDRATACE ZVENKU 

Aby nám pleť tvořila nové zdravé buňky, tedy zdravou pokožku  je opravdu nutné udržovat pleť právě pod rouškou dostatečně hydratovanou, chráněnou, jinak totiž bude propustná pro vydechované zplodiny. Uvědomte si prosím jednu důležitou věc.

Tím, že funíte 8 a více hodin do roušky, která se bezprostředně dotýká pleti, odpad, který vydechujete se do Vaší pleti vrací.

Je sice hezké, že Vaše rouška chrání druhé, ale co ochrana Vaší pleti???

Už Vám to trošku v hlavičkách spíná, proč je tak důležité svou pleť chránit a skutečně důsledně opečovávat?  Vyzkoušejte tento postup :

  • Očistěte si tvář běžným způsobem - máme skvělé čistící přípravky 
  • Naneste toner, booster - je to první krok hydratace a ochrany - tonery, tonika, boostery nejsou luxus je to nezbytnost
  • Naneste hydratační sérum - séra pronikají hluboko do pleti a zajistí právě tu hloubkovou hydrataci, která se jen tak neoodpaří ...
  • Můžete pleti ještě pomoci některou nesmývatelnou hydratační maskou
  • Naneste hydratační krém .
  • Na závěr můžete použít, kdo nechcete chodit bez líčení a sjednocené pleti Make-up a líčení. Líčení lze  zafixovat třeba našim perlovým pudrem, popř. zapečeným pudrem, který krásně vodu uzamkne do kůže. 

Máte i Vy trápení s pletí a nevíte co s tím? Ještě dnes mi napište a společně vybereme takové vhodné přípravky které Vaši pleť ošetří a hlavně ochrání.

Stačí vyplnit tento jednoduchý dotazník a do 24 hodin se Vám ozvu a pomohu najít ty správné přípravky právě a jen pro Vás.  

Chcete vědět, jak je na tom Vaše pleť ? 

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Tmavé skvrny patří mezi časté problémy, které ženy řeší. Projevují se nejčastěji na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Často říkáme, "stařecké skvrny", protože kvůli nim pokožka vypadá starší. Ale není to tak docela pravda, protože dávno nejsou záležitostí starší generace.

Také denně trávíte s mobilem, před monitorem nebo obrazovkou hodně času? Uvádí se, že to často může být průměrně až šest hodin denně.

Zařadit séra do své kosmetické rutiny se doporučuje po 25 letech. Zdá se Vám to příliš brzy? Naopak! Je vhodné začít s používáním ideálně právě kolem 25. roku života, kdy se dostavují první drobounké vrásky a v pleti začíná ubývat kolagen. Prevence je vždy vhodnější, než pozdější napravování rozsáhlejších problémů.