Elegantní a věčně mladá

08.12.2020

Po 40 tém roce života se nám ženám snižuje hladina estrogenu a kolagenu. To se samozřejmě projevuje na pleti, která stárne, vadne. Naše pleť v tomto věku potřebuje všestrannější péči, potřebuje zpevňovat, vyživovat, hydratovat a do hloubky opečovávat proti vráskám.
To vše je důvodem, že my ženy v tomto věku potřebujeme 
takovou kosmetiku, která splňuje všechny tyto požadavky najednou. Kosmetiku s vysokým obsahem vitamínů, minerálních látek, liftingovým efektem, hydratačním efektem, regenerací a stimulací pleťových buněk. 

A právě všechny tyto požadavky splňuje prémiová řada pro dámy Charm Collection. Ověřila jsem si na vlastní kůži, protože s touto prémiovou řadou jsem se kamarádila téměř tři měsíce. Úžasná záležitost. U nás žen elegantního věku již neplatí pravidlo, když se večer neodlíčím, nic se neděje. Mělo by pro nás být povinností najít si pro sebe čas pro ranní i večerní pleťové rituály. Při  pravidelném používání pleť doslova mládne, za pár týdnů  je viditelně krásnější a napnutější. 

Základní péče o pleť to jsou 4 (čtyři) kroky

Teď už musíme, my, dámy v elegantním věku (vlastně nejen my)  pravidelně používat 5 základních přípravků, které  naši pleť pravidelně vyčistí a hydratují, vyživí.  

1. krok - čistící mléko nebo gel - čištění

2.krok - tonikum nebo pleťová voda - tonizace

3.krok - krém/sérum na oční okolí

4.krok - denní a noční pleťový krém


1. a 2. krok - čištěná + tonizace

Protože my dámy potřebujeme stimulovat tvorbu tolik potřebného kolagenu zvolila jsem a doporučuji i Vám na čištění pleti přípravky, které ji hydratují a podporují tvorbu kolagenu.

Ženám 45+ tedy doporučuji k řadě Charm  ráno i večer pečovat o pleť čistícím mlékem                    Collagen Active a dočišťovat tonikem ze stejné řady. 

Obsahují totiž hydrolyzovaný kolagen, který snadno proniká přes kožní bariéru a dobře se vstřebává. Čistící gel šetrně odstraní make-up i s nečistotami a tonikum pleť zklidní. 

Už v této fázi je vidět, jak je pokožka hladší a zářivější. 

Pokud máte nějakou citlivější pleť můžete samozřejmě použít přípravky jiné řady (poradím)  

Na vyčištěnou pleť potom nanášíme krémy Charm. Efekt je vážně cítit na první namazání. Oční , denní i  oční krém  z této řady totiž perfektně sedí potřebám zralejší pleti. Obsahují vysoce účinné složky, které pleti zajistí:  

  • Anti-age účinek - pomáhají snížit intenzitu vrásek jak mimických tak statických. Statické vrásky jsou vrásky, které se tvoří v důsledku stárnutí pleti, jsou to vrásky způsobené věkem.
  • Zlepšují stav problémových zón na čele, kolem rtů, nosoretní rýhy, zpevňuje kontury obličeje.
  • Chrání a regenerují pleť oslabenou věkem v důsledku snížení turgoru. 


Ráno oči otevře - Krém - sérum na oční víčka na vrásky, vážně doslova otevře. Není to klasický oční krém, ale gelové sérum, které obsahuje více biologicky aktivních látek než klasický krém. Tenkou pokožku očního okolí intenzivně hydratuje a vyživuje. 

Denní krém Aquaterapie, funguje na bázi ledovcové vody. Její struktura se podobá protoplasmě, což je aktivní živá hmota uvnitř buněk. Dodává pleti potřebnou vodu, udržuje ji v buňkách a zabraňuje jejímu prosáknutí přes membrány buněk. Pleť je proto vypnutá a do hloubky hydratovaná.  

No a večer, po čistícím rituálu spolu s očním krémem o pokožku pečuje Koncentrát krásy  - noční péče. Obsahuje peptidy a aminokyseliny, které aktivují produkci našeho kolagenu. Navíc má velké regenerační účinky, takže nejlépe pracuje, když spíme. Ideální je, nanášet ho nejen na obličej, ale i dekolt. 

Za mě určitě doporučuji, je to velice intenzivní řada a na základě četných zkušeností vím, že je tato řada vhodná pro všechny typy pleti, což je obrovská výhoda. Pokud chcete vyzkoušet, poradit, získat nějaké doplňující informace, objednat stačí napsat. 

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Tmavé skvrny patří mezi časté problémy, které ženy řeší. Projevují se nejčastěji na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Často říkáme, "stařecké skvrny", protože kvůli nim pokožka vypadá starší. Ale není to tak docela pravda, protože dávno nejsou záležitostí starší generace.

Také denně trávíte s mobilem, před monitorem nebo obrazovkou hodně času? Uvádí se, že to často může být průměrně až šest hodin denně.

Zařadit séra do své kosmetické rutiny se doporučuje po 25 letech. Zdá se Vám to příliš brzy? Naopak! Je vhodné začít s používáním ideálně právě kolem 25. roku života, kdy se dostavují první drobounké vrásky a v pleti začíná ubývat kolagen. Prevence je vždy vhodnější, než pozdější napravování rozsáhlejších problémů.