Domácí bezpečná pedikúra

16.12.2020

Pedikúra a proč? Pravidelná péče o nohy patří k základní hygienické péči jako je očista obličeje, mytí rukou nebo čištění zubů. 

 Většina lidí ovšem péči o nohy včetně pedikérského ošetření podceňuje a drobné defekty kůže či nehtů ignoruje. Pravidelné ošetření nohou není pouze estetická záležitost, nejde jen o to aby noha krásně vypadala, ale je především důležité pro zdraví kůže, nehtů a nohou celkově. 

 Máte- li na kůži nohou, nebo nehtu bolestivý defekt snažíte se nohu klást tak, abyste se vyhnuli bolesti a noha se tak dostává do špatného postavení. Tím následně dochází k nestabilitě nohy a zbytečné zátěži pohybového aparátu. 

Zkrátka a dobře bolestivé otlaky, kuří oka, to vše nás nutí si nějakým způsobem ulevovat si při chůzi, stán. Všelijak se křivíme, ulevujeme jedné nebo druhé noze a deformity se tím pouze zhoršují.

Nejhorší je, že tyto problémy vznikají pomalu a nenápadně, kolikrát na místech kam si při nejlepší vůli nevidíte. Navíc zpočátku se vůbec nemusí projevovat bolestivě a v okamžiku, kdy bolest cítíte, bývá mnohdy na domácí " léčbu" pozdě.. i z malé prasklinky na kůži nohy se může rozvinout skutečně závažná plíseň, i z malého otlaku může vzniknout kuří oko, jehož jádro mnohdy dosahuje velké hloubky - bolestivé.

Tomu všemu lze předejít, pokud budete svým nožkám věnovat patřičnou péči

A JAK NA TO S TIANDE KROK ZA KROKEM ???