Dary Shambaly - bylinné odvary pro podporu zdraví

28.12.2020

Dary Shambaly jsou výsledkem kombinace přírodního bohatství, tradičních receptur a moderních technologií. Byliny, které jsou obsaženy v čajových směsích a jsou účinné právě proto, že rostou v údolí nedotčeném civilizací, plném přírodní síly a životodárné energie. Byliny, které rostou v drsných podmínkách musí zvládat veliké teplotní výkyvy a proto se vyznačují i velkou silou, která je v nich ukryta a kterou můžeme čerpat.

Fytoterapie je velmi silným nástrojem TČM. Bylinné směsi se skládají z několika bylin, kde každá bylina má svou funkci a hierarchické postavení. Ve směsích potom společně táhnou za jeden provaz. Vzájemně se podporují a zesilují účinky, které od nich očekáváme. 

Proč jsou bylinné směsi Dary Shambaly tak účinné? 

Protože se zde využívají tisíce let staré receptury, využívají se zde byliny, které rostou v jejich přirozeném prostředí a to jim dává velkou sílu.  

Využívají se byliny, rostoucí ve svém přirozeném prostředí. Nevyužívají se jinde rostoucí léčivky. Ne, že by byly méně účinné, ale proto, že čínská medicína je svázaná staletou empirií a postupy. 

Za čtyři tisíce let zkušeností je v čínské fytoterapii přesně popsáno co která bylina, potažmo co každá její část, dělá. Kořen má v popisu práce něco jiného, než stonek, listy, nebo květ. 

Aby toto platilo, musí být zachována tzv. geoautenticita. 

Tzn., že v bylinné směsi použijeme léčivku, která historicky pochází z oblasti, kde se po tisíciletí vyskytovala a kde se i dnes pěstuje. Jenom tak máme zaručeno, že bude mít požadované vlastnosti, které jsou popsány v odborných textech. 


Účinky jednotlivých bylin ve směsi se synergicky načítají a výsledný efekt převyšuje účinek každé dílčí byliny. 

V tom spočívá důvod lpění na dodržování starých osvědčených předpisů a to je také důvod, proč jsou bylinné směsi "Dary Shambaly" tak účinné.

Já sama tyto bylinné odvary užívám pravidelně již čtyři roky a musím říct, že jsem si v mnoha ohledech podpořila zdraví a některé své neduhy mám pod kontrolou. Pojďme se na ně spolu podívat.  

Podobné účinky mají

Bylinná směs TIBETSKÝ SBĚR 

tuto bylinnou směs mám já osobně asi nejraději, je to jak já říkám "mercedes" mezi bylinnými odvary. Možná také proto, že je velice chutný, překvapivě pro mě, která jsem bylinné čaje nemusela. Normalizuje funkce vícero systémů v našem těle např. trávící, kardiovaskulární, urologický, nervový, nedráždí ledviny, připravuje játra na jejich očistu a detoxikaci (jaro - podzim). Je chuťově velice lahodný a určitě si ho zamilujete. 

List jahodníku - podporuje normální trávení.
Třezalka tečkovaná - podporuje normální funkce kardiovaskulárního systému, normální funkce žlučníku, normální funkce močových cest, normální stav pokožky, napomáhá k duševní rovnováze a klidnému spánku.
Smil písečný - podporuje normální funkce močových cest (ledvin) a normální funkce jater a žlučníku.
Bříza bělokorá - přispívá k normálnímu trávení, podporuje normální funkce močových cest (ledviny) a normální hladinu cholesterolu v krvi.

Podobné účinky mají: 

Bylinná směs s omanem pravým

Zejména v ruské lidové medicíně se užívá celá rostlina, přezdívaná pro širokou škálu svého působení "DEVĚT SIL" či "PODIVUHODNÁ SÍLA", v evropských zemích jsou staletími ověřené zejména účinky oddenku s kořeny. Cenili si jí už starověcí lékaři Hippokratés a Galén. Má velký význam při všech látkových výměnách. Možnost použití sahá od nechutenství přes špatné trávení, žaludeční a střevní potíže až po přejezení, či krvácení v trávicím traktu. Působí projímavě a současně reguluje vylučování vody, což má význam při všech zánětlivých procesech v těle. Má silné desinfekční účinky a silný je i proti střevním parazitům. Koordinuje práci orgánů trávicího systému a včasné očištění našeho těla. Toxické látky jsou tak včas odváděny z organizmu. Tradiční čínská medicína užívala oman při onemocněních dýchací soustavy, hlavně při astmatu a bronchitidě, v ruské medicíně se užíval při černém kašli, dráždivém zánětu průdušek, zápalu plic a tuberkulózy, uvolňuje spazmy - křeče. Diabetici, ale i při dýchacích problémech se mohou pít až 3 šálky denně, díky obsahu "Inulinu" jež má příznivý vliv na hladinu cukru v krvi. 

Bylinná směs s děhelem čínským a tužebníkem pro ženy

To, že je ANDĚLIKA ČÍNSKÁ jednou ze základních rostlin TČM už víme a že ji nazýváme také ŽENSKÝ ŽENŠEN.TUŽEBNÍK - PŘI BOLESTECH SLUŽEBNÍK. Voňavé kytice tužebníku zdobily také komnaty anglické královny Alžběty I. Je nazýván "přírodní aspirin" a na rozdíl od toho umělého je velmi šetrný vůči žaludku. Má močopudné účinky a podporuje pocení, proto se čaj doporučuje na snižování horečky bolest a je protizánětlivý. Je vhodný pro ty, kdo trpí dnou anebo revmatismem. Prospívá i při nemocích ledvin a močového měchýře. Pomáhá při výtocích z bradavek, při bolestech prsou, zvětšení prsní žlázy. Není vhodný ani pro osoby trpící problémy se srážlivostí krve a samozřejmě osoby citlivé na kyselinu salicylovou Bylinná směs obsahuje pečlivě vybrané byliny, které mají blahodárný účinek na ženské tělo. Kombinace bylin přispívá k udržení normální činnosti ženského urogenitálního systému, podporuje normální funkci krevního systému, podporuje imunitu, napomáhá zvyšovat duševní a fyzickou kondici. Rovněž přispívá k udržování pohodlí před a v průběhu menstruace.

Podobné účinky mají: 

Bylinná směs žaludeční s ibiškem syrským

Proskurník, ibišek, je ceněný zejména pro mimořádně vysoký obsah slizovitých látek. Proskurník je asi nejsilnější známou slizovou drogou, navíc nemá žádné nepříznivé vedlejší účinky takže je vhodný i pro děti (v našich bylinných směsích musíme brát ohled ale i na jiné přítomné složky) Byl oblíbený už před dvěma a půl tisícem let, zmínku o něm najdeme v Bibli a ve spisech antických, arabských i středověkých lékařů a léčitelů. Doporučuje se zejména při problémech trávící a dýchací soustavy. Proskurník se osvědčuje při pálení žáhy, zácpě, průjmech, žaludečních vředech a zánětech v trávicí soustavě(slizovité látky obalují nemocné sliznice) Usnadňuje vykašlávání a zmenšuje nepříjemné řezavé bolesti u všech chorob z nachlazení, při kašli, chřipce a angíně. Proskurník lékařský ovšem působí protizánětlivě i v rámci dalších částí těla. Doporučován kupříkladu bývá při zánětech močových cest. 

Bylinná směs s ostropestřcem mariánským

Je velká posila pro naše JÁTRA. Pokud ta nejsou v pořádku, je naše tělo zanesení toxiny a to může způsobit spoustu potíží a onemocnění. Tato bylinná směs celkově posiluje imunitní systém. Čistí jaterní buňky, přispívá k jejich regeneraci a tím zvyšuje jejich detoxikační vlastnosti. Je dobrou prevencí proti tvorbě žlučníkových kamenů a zlepšuje funkce žlučníku po operacích. Pokud není tvorba žluči v pořádku, může být kůže a bělmo nažloutlé, tato směs podporuje zlepšení příčin i zbarvení. Mimo toho stimuluje I funkci slinivky a našeho vlastního antioxidačního systému. Je velkým pomocníkem i pro nás kardiovaskulární systém a normalizuje metabolizmus cholesterolu. Má i protiotokový efekt - zmenšuje otoky. 

Podobné účinky: 

Bylinná směs pro cévy s jetelem

Jetel byl odpradávna považován za bylinu kouzelnou, používanou proti kouzlům a zlým duchům. Dodnes se čtyřlístek považuje za talisman štěstí. Američtí Indiáni doporučovali jetel hlavně na bolavé oči a jako prostředek při spáleninách. Na jaře jedli jeho listy jako zeleninu. Má silný dezinfekční účinek. Čistí krev a doporučuje se při cukrovce, podporuje zdraví srdce a cév, nebo při rekonvalescenci či anémiích, při oteklých lymfatických žlázách a problémech lymfatického systému. Jetel se uplatňuje i při žaludečních a střevních potížích a také pro očistu organismu, průjmech, zvracení a podporuje funkci jater. Působí kladně při kašli, rýmě, nachlazení, bronchitidě. Jetel je vhodný při různých hormonálních potížích včetně problémů s bolestivou a nepravidelnou menstruací a nepříjemných potíží během menopauzy. Obsah přírodních látek tzv. fytoestrogenů, které jsou příbuzné svojí strukturou ženským pohlavním hormonům estrogenům. Čaj z jetele má zklidňující účinky, užívá se pro snazší usínání a nerušený spánek. 

Bylinná směs s andělikou čínskou a rozchodnicí pro ženy

Ze Sibiře pochází přísloví "Kdo rozchodnici pije, více než 100 let se dožije." Rozchodnice působí proti stresu a depresi, zlepšuje duševní funkce, soustředění a paměť. Posiluje funkce srdce a harmonizuje srdeční rytmus. Napomáhá správné regulaci cukru v krvi a tím je vhodná i pro diabetiky. Má silné antioxidační účinky a chrání játra. Je vhodná k prevenci nemocí a problémů souvisejících s vyšším věkem. Aktivuje enzymy ovlivňující spalování tuků a tím podporuje redukci tělesné hmotnosti. Přestože kořen rozchodnice neobsahuje kofein, má stimulační účinky. Harmonizuje sexuální funkce u obou pohlaví, protože působí jako afrodisiakum - pro silné stimulační účinky se jí přezdívá zelená viagra. Posiluje celkovou odolnost organismu. Byliny, které jsou součástí bylinného čaje, pomáhají obnovit harmonii na buněčné úrovni, zvýšit odolnost organizmu vůči nepříznivým faktorům okolního prostředí. Obsahují přírodní fytoestrogeny, které pomáhají normalizovat hormonální hladinu ženského organizmu. 

Bylinná směs s andělikou čínskou a šalvějí

Opět tu máme spojení ženského ženšenu (Anděliky čínské)  s něčím, co jeho působení ještě umocní. Šalvěj lékařskou názvem pak Salvia officinalis ci Salvia,  dobře znali a s úctou používali už ve starém Egyptě. A staré přísloví praví: "Ten, kdo chce na věky žíti, musí šalvěj v květnu jísti!" Šalvěj lékařská má zejména svíravý, vysušující, protizánětlivý, baktericidní, harmonizující, imunostimulační a posilující účinek. Povzbuzuje činnost jater, podporuje činnost žlučníku a léčí některá onemocnění těchto orgánů. Zamezuje nadýmání. Brání nadměrnému pocení, které se spojuje nejen s virózami, ale třeba i s menstruačními potížemi nebo s klimakteriem. I zde můžeme šalvěj lékařskou jen doporučit. Uklidňuje podobně jako trávicí trakt také dělohu. Mírní bolesti při menstruaci. Platí to pouze u slabšího šalvějového čaje, větší koncentrace silic ze šalvěje dělohu naopak povzbuzují Byliny, které jsou součástí bylinného čaje, pomáhají zmírnit klimakterické projevy, mají uklidňující a celkově posilující účinek. Obsahují přírodní fytoestrogeny, které pomáhají normalizovat hormonální hladinu ženského organizmu. 

Bylinná směs s andělikou čínskou a hrušticí jednostrannou pro ženy

Hruštice je také známá pod názvem HORSKÁ DĚLOHA . Už to by Vám mělo napovědět, že je předurčena k pomoci s ženskými potížemi, jako je neplodnost, nepravidelná menstruace a gynekologické záněty. Příznivě působí při problémech s menopauzou a pro zlepšení sexuálního života v každém věku. Má protizánětlivý a desinfekční účinek, diureutický efekt, zlepšuje obranyschopnost. Kompozice bylin, které jsou obsaženy v bylinném čaji, pomáhají snižovat riziko vzniku zánětlivých onemocnění ženských pohlavních orgánů. Obsahují fytoestrogeny, které pomáhají normalizovat hormonální hladinu ženského organismu. 

Bylinná směs Trávy Altaje

Obsahuje byliny, které mají mírný močopudný účinek, normalizují rovnováhu vody v těle.Šípek přispívá k obranyschopnosti organismu. Truskavec ptačí přispívá ke zdraví močového ústrojí. V kombinaci s vložkami "Jemná péče" vám pomůže při přechlazení. Trubkovec osinatý podporuje odvodnění organismu, a tak kromě diety přispívá ke snížení tělesné hmotnosti.  

Podobné účinky - zaměřeno na muže 

Bylinná směs s vrbovkou a meduňkou pro muže - Pro bezstarostné sny

Meduňka - V 7. století ji přinesli Arabové do Španělska a na jejím postupném rozšíření se podíleli především karmelitáni. V dnešní době, kdy téměř každý z nás občas trpí stresem, je meduňka rostlinou téměř zázračnou. Pozitivně působí na stavy nervové vyčerpanosti, působí mírně sedativně, snižuje nervové napětí a pocity vyčerpanosti, uklidňuje a uspává. Příznivě působí na dobré trávení a zažívání a napomáhá správné srdeční činnost. Byliny, které jsou součástí bylinného čaje, pomáhají rychle obnovit síly, přispívají k udržení energetického a fyzického potenciálu, zlepšení kvality spánku o samotě i ve dvou. 

Podobné účinky - zaměřeno na muže 

Bylinná směs s vrbovkou a mochnou pro muže - Aby zvoneček zvonil !!! 

... a aby to bylo jako za mlada, je třeba prevence. Kořeny a oddenky zábělníku bahenního obsahují řadu biologicky aktivních látek, především flavonoidy, třísloviny, taniny a vitamín P - rutin, přírodní látka, která prospívá vašim cévám a důležitý pro udržení pojivé tkáně náchylné k fyzické zátěži. Tradiční medicíně se zábělník používal k léčbě bolesti a zánětlivých onemocnění. Flavonoidy mají protizánětlivý a antioxidační účinek, třísloviny antibiotický, působí také nefroprotektivně a zlepšují funkci ledvin.

Má příznivý účinek na mužský organismus. Přispívá k normální funkci močových cest, dezinfekční schopnosti pomohou při problémech s kalnou močí a podporuje normální funkci prostaty. Rovněž podporují imunitu, normální funkce kardiovaskulárního systému a přispívají k posílení celého organismu. 

Bylinná směs s vrbovkou a maralím kořenem pro muže

Maralí kořen - Rostlina maral neboli parcha získala své jméno od sibiřských jelenů Marali. Ti ho v zasněžených sibiřských oblastech vyhrabávají v době říje a požírají ho. Umožňuje jim přežít krutou zimu a zajistit dobrou reprodukci. Užíváním "Maralího kořenu" si zvyšujeme psychickou a fyzickou odolnost a odstraňujeme chronickou únavu. Posiluje imunitu a silného povzbuzujícího účinku se využívá při doléčování nádorových nemocí. Působí mírně anabolicky na růst svalů bez vedlejších nežádoucích účinků, které jsou typické u hormonů, funguje tedy i na rychlou obnovu tkáně. Dokáže rychle dodat životní sílu, umí odbourávat alkohol i vyplavit toxiny včetně alkaloidů, odstraňuje nechutenství a podporuje trávení. Připisují se mu afrodiziakální účinky, pomáhá odstranit pohlavní neplodnost.

Přečtěte si jako první, co je nového

 

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.