Kolagen architekt pleti 

18.11.2020

Kolagen je základním prvkem buněčné architektury nejen pleti. Hraje klíčovou roli v udržení struktury, pevnosti a odolnosti kůže. Jako základ kožní tkáně také pomáhá udržovat kontury a tvar obličeje. 

Během stárnutí se produkce kolagenu snižuje, pokožka začíná být viditelně povislá (ach ta zemská přitažlivost)  a ztrácí pevnost. Navíc se pleť rychleji vysušuje, ztrácí elasticitu, barvu a jemnost a celkově vadne. 

Proto i já sázím na zpevňující řadu proti stárnutí Collagen Active, jejíž prioritou je právě dodávat buňkám naší pleti kvalitní kolagen

Kolagen má nezaměnitelnou funkci v přirozeném procesu stárnutí organismu. Stav kolagenu v našem těle je měřítkem našeho biologického věku, to pozorujeme na změnách naší pokožky. 

Kolagen je ve velké míře zodpovědný za pružnost, pevnost a hydrataci pokožky. Vlivem stárnutí našeho těla, nám ubývá a naše tělo ho již v potřebné míře nedokáže samo obnovovat. 

Vznik nemimických (tzv. statických) vrásek je prvním příznakem nedostatku kolagenu.

Kolagen neustále se produkuje v lidském těle. 70% bílkovin mladé kůže to je kolagen. Ale ve věku 25 až 30 let u většiny lidí syntéza kolagenu začíná zpomalovat, a tento proces trvá až do konce života. V věku 40 let obsah kolagenu v pokožce je zhruba o 40% nižší než ve 20 letech. Naše "mikrotovárny" na kolagen, fibroplasty, nedokáží již produkovat potřebné množství kolagenu. 


Hlavní hvězdou pleťové řady Collagen Active je Hydrolyzovaný kolagen -"fitness-cvičitel" pro naši pokožku.    To je kolagen jehož molekuly jsou fragmentované (zmenšené) hydrolýzou, snadno se pronikají do hlubších vrstev pokožky.

Kdysi kosmetika s kolagenem působila jen na povrchu pokožky. Jeho molekuly byly příliš veliké a nedokázaly tak proniknout přes bariéru epidermis pokožky. Hydrolyzovaný kolagen má malé molekuly, které snadno pronikají přes kožní bariéru a jsou dobře přijímané naší pletí.  

Další aktivní složky této řady jsou: 

Kyselina Myristová (se získává z muškátového oříšku) - ochrana, doprava užitečných látek    Kyselina laurová (se získává z vavřínu) - antimikrobiální, antioxidační vlastnosti                        Vitamin E ( tokoferol ) - " vitamin mládí "                                                                                            Extrakt Vílinu - tonizace, stahuje póry                                                                                                  Kyselina hyaluronová -  je přirozenou součástí kůže "královna zvlhčování"                                  Aloe Vera  

UDĚLEJTE SI TEST KONDICE PLETI 

Někde jsem kdysi četla, že: "V lásce, ve válce a v boji proti vráskám je všechno dovoleno".                         Nevím  přesně co tím autor myslel, v každém případě vyhlásit boj vráskám není zase tak moc těžké, pokud máme v ruce potřebné přípravky a chuť se hýčkat a opečovávat. 

Stačí 10 minut denně a stárnutí zastavíme. 

Stačí si každé ráno a večer najít 5 minut na základní péči o pleť. A už za pár týdnů bude viditelně krásnější a napnutější. Pravidelně používat základních přípravky, ve čtyřech krocích kterými pleť vyčistíme, hydratujeme, doplníme jí potřebné živiny - v tomto případě se zaměříme na kolagen.  

Pokud chceme do pleti doplnit kolagen je třeba už při prvních krocích základní péče, tím je čištění a tonizace, používat přípravky, které ji hydratují a podporují tvorbu kolagenu. Proto doporučuji ráno i večer pečovat o pleť čistícím mlékem Collagen Active a dočišťovat tonikem ze stejné řady. Obsahují hydrolyzovaný kolagen, který snadno proniká přes kožní bariéru a dobře se vstřebává. Čistící gel šetrně odstraní make-up i s nečistotami a tonikum pleť zklidní. Už v této fázi bude o Vaši pleť dobře postaráno.  

Teprve na vyčištěnou pleť nanášíme krémy. Ráno denní a večer noční krém. Zapomínat nesmíme ani na oční okolí.  O tenko pokožku očního okolí je třeba intenzivně pečovat a to přípravky, které jsou k tomu speciálně určené a to ráno i večer. 

Čas je ke každé z nás stejně "spravedlivý" a nelítostný. Měří nám každé stejně a neodpouští nám  ani zanedbávání péče o sebe samé. Čím jsme starší tím více si uvědomujeme, že péče, kterou jsme jsme naší pleti věnovaly ve dvaceti nebo třiceti, teď když je nám 40+ zdaleka nestačí. 

Nevadí, protože vždy můžeme naší pleti dopřát něco navíc. Máme k dispozici séra, emulze, pleťové masky, přípravky tzv. doplňkové péče. Tyto přípravky mají několikanásobně vyšší koncentraci účinných látek než např. krém.

I v této kosmetické řadě najdete přípravky doplňkové péče. Zpevňující a liftingová emulze na obličej a krk, Modelující gel na tvar obličeje, Křišťálová kolagenová maska na oční víčka nebo Korigující maska na obličej Intenzivní lifting Vašemu snažení v boji proti vráskám jistě pomohou. Stačí vybrat si a začít používat. 

Nevíte kde začít? Jak správně kombinovat? NEVADÍ 

Napište mi ještě dnes.  Nebo volejte: 731 102 700

Společně vybereme právě ty přípravky, které budou pro Vás přínosem,

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.