Kolagen architekt pleti 

18.11.2020

Kolagen je základním prvkem buněčné architektury nejen pleti. Hraje klíčovou roli v udržení struktury, pevnosti a odolnosti kůže. Jako základ kožní tkáně také pomáhá udržovat kontury a tvar obličeje. 

Během stárnutí se produkce kolagenu snižuje, pokožka začíná být viditelně povislá (ach ta zemská přitažlivost)  a ztrácí pevnost. Navíc se pleť rychleji vysušuje, ztrácí elasticitu, barvu a jemnost a celkově vadne. 

Proto i já sázím na zpevňující řadu proti stárnutí Collagen Active, jejíž prioritou je právě dodávat buňkám naší pleti kvalitní kolagen

Kolagen má nezaměnitelnou funkci v přirozeném procesu stárnutí organismu. Stav kolagenu v našem těle je měřítkem našeho biologického věku, to pozorujeme na změnách naší pokožky. 

Kolagen je ve velké míře zodpovědný za pružnost, pevnost a hydrataci pokožky. Vlivem stárnutí našeho těla, nám ubývá a naše tělo ho již v potřebné míře nedokáže samo obnovovat. 

Vznik nemimických (tzv. statických) vrásek je prvním příznakem nedostatku kolagenu.

Kolagen neustále se produkuje v lidském těle. 70% bílkovin mladé kůže to je kolagen. Ale ve věku 25 až 30 let u většiny lidí syntéza kolagenu začíná zpomalovat, a tento proces trvá až do konce života. V věku 40 let obsah kolagenu v pokožce je zhruba o 40% nižší než ve 20 letech. Naše "mikrotovárny" na kolagen, fibroplasty, nedokáží již produkovat potřebné množství kolagenu. 


Hlavní hvězdou pleťové řady Collagen Active je Hydrolyzovaný kolagen -"fitness-cvičitel" pro naši pokožku.    To je kolagen jehož molekuly jsou fragmentované (zmenšené) hydrolýzou, snadno se pronikají do hlubších vrstev pokožky.

Kdysi kosmetika s kolagenem působila jen na povrchu pokožky. Jeho molekuly byly příliš veliké a nedokázaly tak proniknout přes bariéru epidermis pokožky. Hydrolyzovaný kolagen má malé molekuly, které snadno pronikají přes kožní bariéru a jsou dobře přijímané naší pletí.  

Další aktivní složky této řady jsou: 

Kyselina Myristová (se získává z muškátového oříšku) - ochrana, doprava užitečných látek    Kyselina laurová (se získává z vavřínu) - antimikrobiální, antioxidační vlastnosti                        Vitamin E ( tokoferol ) - " vitamin mládí "                                                                                            Extrakt Vílinu - tonizace, stahuje póry                                                                                                  Kyselina hyaluronová -  je přirozenou součástí kůže "královna zvlhčování"                                  Aloe Vera  

UDĚLEJTE SI TEST KONDICE PLETI 

Někde jsem kdysi četla, že: "V lásce, ve válce a v boji proti vráskám je všechno dovoleno".                         Nevím  přesně co tím autor myslel, v každém případě vyhlásit boj vráskám není zase tak moc těžké, pokud máme v ruce potřebné přípravky a chuť se hýčkat a opečovávat. 

Stačí 10 minut denně a stárnutí zastavíme. 

Stačí si každé ráno a večer najít 5 minut na základní péči o pleť. A už za pár týdnů bude viditelně krásnější a napnutější. Pravidelně používat základních přípravky, ve čtyřech krocích kterými pleť vyčistíme, hydratujeme, doplníme jí potřebné živiny - v tomto případě se zaměříme na kolagen.  

Pokud chceme do pleti doplnit kolagen je třeba už při prvních krocích základní péče, tím je čištění a tonizace, používat přípravky, které ji hydratují a podporují tvorbu kolagenu. Proto doporučuji ráno i večer pečovat o pleť čistícím mlékem Collagen Active a dočišťovat tonikem ze stejné řady. Obsahují hydrolyzovaný kolagen, který snadno proniká přes kožní bariéru a dobře se vstřebává. Čistící gel šetrně odstraní make-up i s nečistotami a tonikum pleť zklidní. Už v této fázi bude o Vaši pleť dobře postaráno.  

Teprve na vyčištěnou pleť nanášíme krémy. Ráno denní a večer noční krém. Zapomínat nesmíme ani na oční okolí.  O tenko pokožku očního okolí je třeba intenzivně pečovat a to přípravky, které jsou k tomu speciálně určené a to ráno i večer. 

Čas je ke každé z nás stejně "spravedlivý" a nelítostný. Měří nám každé stejně a neodpouští nám  ani zanedbávání péče o sebe samé. Čím jsme starší tím více si uvědomujeme, že péče, kterou jsme jsme naší pleti věnovaly ve dvaceti nebo třiceti, teď když je nám 40+ zdaleka nestačí. 

Nevadí, protože vždy můžeme naší pleti dopřát něco navíc. Máme k dispozici séra, emulze, pleťové masky, přípravky tzv. doplňkové péče. Tyto přípravky mají několikanásobně vyšší koncentraci účinných látek než např. krém.

I v této kosmetické řadě najdete přípravky doplňkové péče. Zpevňující a liftingová emulze na obličej a krk, Modelující gel na tvar obličeje, Křišťálová kolagenová maska na oční víčka nebo Korigující maska na obličej Intenzivní lifting Vašemu snažení v boji proti vráskám jistě pomohou. Stačí vybrat si a začít používat. 

Nevíte kde začít? Jak správně kombinovat? NEVADÍ 

Napište mi ještě dnes.  Nebo volejte: 731 102 700

Společně vybereme právě ty přípravky, které budou pro Vás přínosem,

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového
 

V dnešní době, kdy se klade důraz na vědecké výsledky, byly zavrženy mnohé tzv. "babské rady" a ověřené přírodní prostředky. Některé si zavržení opravdu zasloužily, ale jiné upadly v zapomnění neprávem. Takovým přírodním prostředkem, který má opravdu velkou účinnost a přitom je jednoduchý, je dřevěné uhlí. Je tak jednoduchý, že možná proto upadl v...