Cesta za vysněnou pletí - menopauza - na co si dát pozor.

15.12.2020

Jak menopauza ovlivňuje pleť? Jak o ni pečovat, aby byla pevnější a svěží? Na co si dát pozor?

Tak mě nedávno napadlo, že my ženy to vůbec nemáme jednoduché. Mít hezkou pleť chceme každá z nás a když si představím co všechno její stav ovlivňuje ???

Je odrazem vnitřního stavu těla, hormony, okolní prostředí, správná péče, použití správných přípravků ... uf, kdo se v tom má vyznat.

Navíc aby toho nebylo málo, věk, ten hraje obr roli, pleť se postupem času mění, Může se měnit i typ pleti a objevují se i "neduhy" které jsme nikdy dříve neměly. Achjo.

Takže aby toho nebylo málo během menopauzy, kdy často čelíme takovým těm klasikám - návaly, noční pocení, výkyvy nálad, změny na těle, často i výkyvy váhy apod. ona ani ta pleť nedá pokoj. Takže i o ni se často musíme učit pečovat jinak.

Je to jasné, dnes si všude můžeme přečíst a načíst, že nám prostě ubývají hormony, zpomaluje se regenerace pokožky, klesá produkce kolagenu (to není dobré), kyseliny hyaluronové a elastických vláken, takže výsledkem je ... no jasné k těm našim mimickým vráskám přibývají ty statické. Achjo. 

Jo, a aby toho nebylo málo, na pleti se mohou objevovat i jiné nedokonalosti. Ty barevné, které nás nikdy netrápily. Pigmentové skvrny nebo rozšířené žilky, které mohou praskat. 

 Tady už teda končí všechna legrace. Která z nás by o to stála, že ano? I já jsem pochopila a naznala, že na kosmetice už si nemohu dovolit šetřit a prostoru pro nějaké velké experimentování tedy také nemám, pokud chci udržet pleť v kondici. 

Naštěstí jsem asi před čtyřmi roky narazila na kosmeceutika, tedy na přípravky, které jsou trochu víc než kosmetika - Kosmetika TianDe - Kosmeceutika TianDe.

Přípravky, které vznikají ruku v ruce s trochu jinou kulturou. Vychází z tradic Tradiční Čínské Medicíny. Ne, nepotřebuji 1000+1 přípravek, ale díky bezplatnému poradenství odborníků a správné kombinaci přípravků to funguje. Fakt nemám vlastně ani vrásky a jakmile se objeví nějaký ten "problém" mám k dispozici řešení.

Díky profíkům jsem se naučila to, co jsem předtím prostě nechápala - vždy řešit hlavně stávající problém pleti ( ne se upnout na doporučovanou pleťovou péči o pleť třeba pro věk) - během menopauzy to takto nefunguje. 

A hlavně už neblbnu a nestřídám značky jako ponožky. Naopak vsadila jsem na jednu značku, kde se produkty doplňují a vzájemně jejich účinnost násobí, prostě se to mezi sebou nepere a kdykoli mohu přeskočit na řešení aktuálního stavu pleti. 

Takže, když se moje pleť zblázní cítím, že je taková vysušenější, pne, hned sázím na přípravky pro citlivou pleť s velkou dávkou hydratace.

Když se mi začaly objevovat výraznější vrásky hned jsem zapojuji anti-aging řady. Obsahují všechny potřebné složky, jako je koenzym Q10, kolagen, kyselinu hyaluronovou, antioxidanty, vitaminy a jiné látky napomáhající k omlazení obličeje, krku a dekoltu.

A abych nezapomněla, dokonce se mi jednu dobu začalo zase objevovat akné . No, to byla legrace, v mém věku jako puberťák. Po poradě jsem hned opustila na čas řešení vrásek a hned je nahradila těmi se speciálním obsahem vyvinutým pro problematickou pleť.

Jako milé ženy na kosmeceutika nedám dopustit. Menopauza je potvůrka a s naší pletí si fakt dovede pohrát a já jsem fakt ráda, že jsem za ty roky ty příčinné souvislosti pochopila, Pomáhají mi udržet si pleť "skoromladou".

Zrovna nedávno jsem potkala jednu známou, se kterou jsme se neviděly cca. 8 let a první co mi řekla: "Ty bláho, jak ty to děláš, co tě znám Ty se vůbec neměníš. Ty jsi pořád stejná". 

Tak jako od ženy?? Nevím jak Vás, ale taková pochvala mě vždy potěší. Je to pro mě vlastně potvrzení , že jsem se vydala tou správnou cestou.

Že já vážně potřebuji něco víc, než obyčejnou kosmetiku. ...

A co Vy? Jak Vy pečujete o svou pleť. Sázíte na jednu ověřenou značku, nebo to děláte jako já dříve .. pokaždé něco jiného?

A kdyby náhodou Vás zajímalo více ... napište 

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.