Bylinky pro "NEBESKOU DOKONALOST"

29.03.2020

Využívá původní originální Tibetské, Čínské a Altajské receptury, je vytvořena podle tisíce let starých receptur starodávných léčitelů na základech Tradiční Čínské Medicíny (TČM). 


  • Při výrobě produktů firmy TianDe se využívají pouze vysoce kvalitní suroviny - rostliny, které jsou pěstovány v přírodních podmínkách, v ekologicky čistých oblastech Altaje a Tibetu. Jsou vybírány speciálně vyškolenými lidmi v určitých obdobích podle lunárního kalendáře. I voda používaná v kosmetice, se získává z minerálních pramenů a hlubokého moře.

Nejdůležitější léčivé byliny 

Léčivé účinky Aloe jsou známy již tisíce let - my ji zde najdeme v pleťových, vlasových produktech, v produktech péče o tělo. 

Aloe Vera


Ženšenu se říká všehoj, přesněji všehoj léčivý, a to z dobrého důvodu. Je doslova nabitý léčivými látkami. Nejhodnotnější částí ženšenu je kořen, který má vliv na imunitní systém. Ženšen je cenným zdrojem panax-saponinů, panax-glykosidů, silic, kyseliny panaxové, panax-alkaloidů, fytosterolů, pektinů, tříslovin, pryskyřice, slizů, vitaminů C a skupiny vitaminů B, minerálních látek.

Ženšen


Účinky zázvoru znali již v pravěku před cca 3000 roky na Dálném východě (Indie, Čína). Zázvor je zdrojem vitamínů (A, B1, B2, B6, C, E), stejně jako draslíku, hořčíku, sodíku, fosforu, vápníku, železa. Jeho chuť je příjemná má typickou vůni. Účinnou látkou je Gingerol, který dodává zázvoru pikantní chuť. Zázvor je používán po staletí téměř jako všelék, ale i naprevenci vůči různým neduhům. 

Zázvor 


Má protizánětlivé účinky, takže účinně čistí vlasovou pokožku i dutinu ústní. Zároveň posiluje a zklidňuje pleť.  

Lékořice lysá


Znáte rčení "šetřit s tím jako s šafránem" nebo "je toho málo jako šafránu"? Potom určitě víte, co je pro toto koření tak specifické - je ho opravdu málo, je vzácné, špatně dostupné a logicky také patří mezi ty nejdražší. Pro obsah silných antioxidantů jsou to především přípravky na stárnoucí pleť a na rozjasnění a revitalizaci. Šafrán působí jako přírodní zvlhčovač, zlepšuje hospodaření pokožky s vodou. Pokožku tonizuje, zlepšuje její přirozenou obrannou schopnost a posiluje její pevnost a pružnost. Zároveň má lehce bělicí účinky, srovnává barevné nerovnosti v obličeji a zmírňuje i pigmentové skvrny. Je např. základní složkou pleťové řady Tibetská formule krásy

Šafrán


obecně šetrně čistí pleť, její protizánětlivé účinky sníží riziko tvorby zanícených pupínků a navíc již existující bolavé pupínky léčí, respektive podporuje hojení pupínků. Léčivé účinky  oceníte také při ekzémech, které vás mohou trápi po čas života. 

Šalvěj


Goji - regenerace buněk, proti vráskám, popraskané žilky - zpevňuje stěny cév a zlepší prokrvení.

Goji


Kaméliový olej je všeobecně přezdíván "přírodním liftingem". Aktivně se podílí na obnově buněk a kolagenu a zvyšuje elasticitu pokožky. Pomáhá jí obnovit správnou hodnotu pH. Poskytne kůži vydatnou dávku tonizace a zároveň ji opečuje svými silnými antioxidačními a protizánětlivými účinky. Pomáhá mírnit nepříjemné otoky a tmavé kruhy pod očima. Olej z kamélie se velmi dobře vstřebává, lépe tak proniká do hlubších vrstev kůže a perfektně vyživuje pleť. Zjemňuje drobné jizvy po akné a zmírňuje jemné vrásky. 

Kamélie čínská 

Vzácné asijské houby

Cordyceps, himalájský klenot zdraví - O účinku této houby vypovídá už její pozoruhodný životní cyklus. Číňané se původně domnívali, že houba je housenkou, čímž se nám vysvětluje její český název housenice čínská. Houba parazituje na housenkách vysokohorských asijských motýlů. Při svém šíření ulpí výtrus této houby na zmíněných housenkách a prorůstá jejich tělem. Tato trpělivá a soustavná činnost cordycepsu může trvat i několik let, kdy houba vytváří cenné účinné látky.

Asiaté tuto houbu volili u bezmála 200 onemocnění nejen pro její účinek, ale také proto, že její pravidelné a dlouhodobé užívání nemá vedlejší nežádoucí účinky.

Co je to LingZhi neboli Reishi neboli Leskokorka lesklá?

Reishi podle tradiční čínské medicíny výrazně doplňuje Qi a krev. Užívá se proto u stavů vyčerpanosti a únavy, a to jak fyzické, tak psychické, u oslabeného trávení, nadýmání, kašovité stolice, nechutenství... Vhodná je u poporodních únav a dalších problémů, jako je padání či horší kvalita vlasů, zhoršená kvalita kůže - stařecké a pigmentové skvrny.  Pro své doplňující vlastnosti se užívá i u pacientů oslabených dlouhodobou, chronickou nemocí.

Reishi je jedním z nejceněnějších léčiv tradiční čínské medicíny. V překladu znamená"božská houba nesmrtelnosti". Její léčebné účinky se využívají již více jak 4.000 let. 

Shiitake má silné protiinfekční účinky, které jsou dané jejích schopností posilovat aktivitu imunitního systému, ale také přímo působit na infekční patogeny. Shiitake působí proti virům jako je hepatitida B, čímž ochraňuje i játra.