Bylinky pro "NEBESKOU DOKONALOST"

05.12.2020
TianDe - využívá původní originální Tibetské, Čínské a Altajské receptury. 

Vysoká účinnost produktů je dána jedinečností místa sběru a technologií zpracování. Všechny receptury vycházejí z filozofie tradiční čínské medicíny - cíleného a synergického kombinování bylin. 

Každý přípravek má svého "císaře" - bylinu, která určuje záměr působení  a další "premiéry" a "vyslance" - byliny, které "slouží císaři" - doplňují a posilují účinky hlavní byliny.

Při výrobě produktů firmy TianDe se využívají pouze vysoce kvalitní suroviny - rostliny, které jsou pěstovány v přírodních podmínkách, v ekologicky čistých oblastech Altaje a Tibetu. Jsou vybírány speciálně vyškolenými lidmi v určitých obdobích podle lunárního kalendáře. I voda používaná v kosmetice, se získává z minerálních pramenů a hlubokého moře.


Nejdůležitější léčivé byliny, vzácné mediciální houby a další unikátní složky.

ALOE VERA
ALOE VERA
ŽENŠEN
ŽENŠEN
ZÁZVOR
ZÁZVOR
LÉKOŘICE LYSÁ
LÉKOŘICE LYSÁ
ŠAFRÁN
ŠAFRÁN
LOTOS
LOTOS
ŠALVĚJ
ŠALVĚJ
GOJI - KUSTOVNÍCE ČÍNSKÁ
GOJI - KUSTOVNÍCE ČÍNSKÁ
KAMÉLIE ČÍNSKÁ
KAMÉLIE ČÍNSKÁ
CORDYCEPS
CORDYCEPS
LINGZHI - REISHI
LINGZHI - REISHI

Léčivé účinky Aloe jsou známy již tisíce let 

- my ji zde najdeme v pleťových, vlasových produktech, v produktech péče o tělo. 
Ženšenu se říká všehoj, přesněji všehoj léčivý, a to z dobrého důvodu. Je doslova nabitý léčivými látkami. Nejhodnotnější částí ženšenu je kořen, který má vliv na imunitní systém. Ženšen je cenným zdrojem panax-saponinů, panax-glykosidů, silic, kyseliny panaxové, panax-alkaloidů, fytosterolů, pektinů, tříslovin, pryskyřice, slizů, vitaminů C a skupiny vitaminů B, minerálních látek.


Účinky zázvoru znali již v pravěku před cca 3000 roky na Dálném východě (Indie, Čína). Zázvor je zdrojem vitamínů (A, B1, B2, B6, C, E), stejně jako draslíku, hořčíku, sodíku, fosforu, vápníku, železa. Jeho chuť je příjemná má typickou vůni. Účinnou látkou je Gingerol, který dodává zázvoru pikantní chuť. Zázvor je používán po staletí téměř jako všelék, ale i naprevenci vůči různým neduhům. 


Má protizánětlivé účinky, takže účinně čistí vlasovou pokožku i dutinu ústní. 

Zároveň posiluje a zklidňuje pleť.  


Znáte rčení "šetřit s tím jako s šafránem" nebo "je toho málo jako šafránu"? Potom určitě víte, co je pro toto koření tak specifické - je ho opravdu málo, je vzácné, špatně dostupné a logicky také patří mezi ty nejdražší. Pro obsah silných antioxidantů jsou to především přípravky na stárnoucí pleť a na rozjasnění a revitalizaci. Šafrán působí jako přírodní zvlhčovač, zlepšuje hospodaření pokožky s vodou. Pokožku tonizuje, zlepšuje její přirozenou obrannou schopnost a posiluje její pevnost a pružnost. Zároveň má lehce bělicí účinky, srovnává barevné nerovnosti v obličeji a zmírňuje i pigmentové skvrny. Je např. základní složkou pleťové řady Tibetská formule krásy


Je účinný pro zpevnění pleti a proti vráskám.                                                                                                                            Je velice ceněn a využíván zejména pro své skvělé zpevňující a hydratační účinky na pleť.                                     Je hlavní složkou pleťové řady Péče jako pro princeznu - ZhenFei.


Je velice oblíbená pro pleťové a tělové krémy.                                                                                                                   Její protizánětlivé účinky sníží riziko tvorby zanícených pupínků a navíc již existující bolavé pupínky léčí, respektive podporuje hojení pupínků.                                                                                                                                      Hojivé účinky oceníte také při ekzémech, které vás mohou trápi po čas života. Goji - regenerace buněk, proti vráskám, popraskané žilky.                                                                                                    Zpevňuje stěny cév a zlepšuje  prokrvení.
Kaméliový olej je všeobecně přezdíván "přírodním liftingem". Aktivně se podílí na obnově buněk a kolagenu a zvyšuje elasticitu pokožky. Pomáhá jí obnovit správnou hodnotu pH. Poskytne kůži vydatnou dávku tonizace a zároveň ji opečuje svými silnými antioxidačními a protizánětlivými účinky. Pomáhá mírnit nepříjemné otoky a tmavé kruhy pod očima. Olej z kamélie se velmi dobře vstřebává, lépe tak proniká do hlubších vrstev kůže a perfektně vyživuje pleť. Zjemňuje drobné jizvy po akné a zmírňuje jemné vrásky. 

Cordyceps, himalájský klenot zdraví - O účinku této houby vypovídá už její pozoruhodný životní cyklus. Číňané se původně domnívali, že houba je housenkou, čímž se nám vysvětluje její český název housenice čínská. Houba parazituje na housenkách vysokohorských asijských motýlů. Při svém šíření ulpí výtrus této houby na zmíněných housenkách a prorůstá jejich tělem. Tato trpělivá a soustavná činnost cordycepsu může trvat i několik let, kdy houba vytváří cenné účinné látky.Asiaté tuto houbu volili u bezmála 200 onemocnění nejen pro její účinek, ale také proto, že její pravidelné a dlouhodobé užívání nemá vedlejší nežádoucí účinky.

LingZhi neboli Reishi neboli Leskokorka lesklá?

Reishi podle tradiční čínské medicíny výrazně doplňuje Qi a krev. Užívá se proto u stavů vyčerpanosti a únavy, a to jak fyzické, tak psychické, u oslabeného trávení, nadýmání, kašovité stolice, nechutenství... Vhodná je u poporodních únav a dalších problémů, jako je padání či horší kvalita vlasů, zhoršená kvalita kůže - stařecké a pigmentové skvrny. Pro své doplňující vlastnosti se užívá i u pacientů oslabených dlouhodobou, chronickou nemocí.Reishi je jedním z nejceněnějších léčiv tradiční čínské medicíny. V překladu znamená"božská houba nesmrtelnosti". Její léčebné účinky se využívají již více jak 4.000 let. 

Shiitake má silné protiinfekční účinky, které jsou dané jejích schopností posilovat aktivitu imunitního systému, ale také přímo působit na infekční patogeny. Shiitake působí proti virům jako je hepatitida B, čímž ochraňuje i játra.