Bolí vás záda? Neberte prášky, nefungují.

11.12.2020

 I lékaři tedy přiznávají:                                                                          - dochází ke zbytečnému nadužívání léků                                    - lékaři je předepisují hned, aniž by zkusili alternativní přístup  - často se jedná o drahé a potenciálně nebezpečné prášky

... to tvrdí lékaři. 

Bolest zad by lidé neměli řešit požíváním prášků. Tvrdí to doporučení, která vydala Americká asociace lékařů (ACP). 

Podle nich by pacienti měli tři měsíce zkoušet přírodní způsoby léčby a k práškům se uchýlit až v nejhorším případě. Brát by neměli ani ibuprofen nebo paralen.

Asociace v doporučeních tvrdí, že bolest zad by nikdy neměla být řešena primárně prášky. Přírodní léčba klasickou bolest spolehlivě vyřeší. Pacienti by tak měli místo polykání prášků začít se cvičením jógy, chozením na masáže a akupunkturou.

A s tím vším vydržet tři měsíce. "Nebezpečný Ibuprofen - Zvyšuje riziko infarktu", dočteme se často v různých odborných článcích.

Po přečtení těchto slov se opravdu musím usmát, protože díky přijetí trochu jiné kultury a filozofie, učení TČM (Tradiční Čínské Medicíny) tato cesta opravdu pro mě není tou pravou. 

Již několik let používám jiné cesty, (tuto cestu ukazuji i druhým), než jsou prášky. Vím, že polykáním prášků neřešíme nikdy příčinu, pouze a jenom tlumíme bolest, která nám vlastně dává jasný signál, že v našem těle je "něco" v NEpořádku.

Asi mi dáte za pravdu, že bolest je vždy nepříjemná. Každý z nás hledáme rychlý a účinný způsob, jak se jí zbavit. A upřímně, kdo z nás v tom okamžiku myslí na vedlejší účinky? 

Na to, že si poškozujeme játra, ledviny či žaludek, když užijeme nějaký lék proti bolesti? Někteří z nás si řeknou: "Ne, tak to určitě není, léky mi neuškodí."

Ale další: "Ano, ale co mám dělat, když to tolik bolí?" Co tedy s tím?

V dnešní době již existují, máme k dispozici metody, které kontrolují bolest, ale navíc řeší i její příčinu. Máme možnost používat transdermální terapeutické  přípravky, které mají silně protizánětlivé a analgetické účinky. Kombinují moudrost a znalosti východní medicíny na straně jedné a moderní inovace západních technologií na straně druhé.

Tyto přípravky  jsou určeny k rychlému a účinnému odstranění bolesti v jejích počátcích. Účinnost Fytonáplastí je založena na principu lokální transdermální terapie. 

Působí téměř okamžitě, přímo v místě bolesti bez zatěže a poškozování vnitřních orgánů.

Co je transdermální terapie?  Jak fungují fytonáplasti?

Od pradávna až do dnešní doby jsou v Číně, Japonsku, Koreji hojně používány k místní léčbě osteochondrózy, artritidy, artrózy léčebné obvazy, obklady, tedy dodávání léčivých látek tělu přes kůži.  V současné době máme možnost tuto jednoduchou a účinnou terapii využívat právě v podobě fytonáplastí. Ty v sobě spojily dávnou moudrost a vědomosti východní medicíny s moderními inovačními technologiemi Západu. 


Povrch pokožky je skvělá cesta, kudy lze do organismu dopravit mnoho zdraví podporujících látek. Je účinná zejména v případech, je-li zapotřebí soustředit jejich vysokou koncentraci do nějaké určité oblasti. 

Pro tuto svou vlastnost jsou fytonáplasti někdy nazývány "suchou kapačkou". Hermetický polymerový základ náplasti vytváří parníkový efekt (zabraňuje odpařování vlhkosti z povrchu pokožky) a poskytuje dlouhotrvající účinek. 

Fytonáplasti napomáhají rovnoměrnému rozložení aktivních složek po celé ploše problémové zóny, čímž aktivizují krevní a lymfatický oběh, zabraňují zhoršení obtíží, odstraňují symptomy zánětu jako je zarudnutí, otoky, bolest. 

Následkem toho se zvyšuje elasticita tkání, zvyšuje se rozsah kloubní pohyblivosti, efekt nastupuje rychleji než při užívání tabletek nebo jiných lékařských postupů. 

Bylinné fytonáplasti 

Neodstraňují pouze následky, ale působí i na příčinu.

Ve východní medicíně neexistuje pojem "chronický"! Léčit se dá se vše, pokud zbývá čas!                                                                                                                Narozdíl od evropských metod, které většinou řeší symptomy nemocí nebo likvidují bolest, 

Východní léčitelé neřeší samostatně jednotlivé nemocné orgány, ale obnovuje se životní energii, ozdravuje organizmus jako celek - probouzí skryté rezervy organizmu, aktivizuje procesy látkové výměny.

To znamená, že se řeší nikoliv samotná choroba, ale odstraňuje se prvotní příčina, bez použití farmaceutických preparátů! Zlepšuje se kvalita a délka života. To je důvod, proč se v posledních letech dostává lokální transdermální terapie stále více do popředí.

Máte dotazy? Zajímá Vás více?
Napište mi.  

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Tradiční čínská medicína spojuje duben s játry. Z jarní únavy nemůžeme vinit přírodu, ale nás, protože naším přístupem k sobě samým bráníme správnému toku energie. A co s tím vším mají společného naše játra?

S modřinou se setkal jistě každý z nás. Prkotina? Můžeme k ní přijít velice snadno. Modřina vznikne jednoduše, Je to podkožní krevní výron. Stačí silnější náraz, poškodí se céva, krev se vylije pod kůži a modřina je na světě.