Bílý čaj - magická přísada v péči o pleť

24.07.2021Bílý čaj je po staletí oceňován jako magická přísada, která odstraní únavu, pohladí duši a posílí mysl.

Stal se součástí nejrůznějších "elixírů mládí". Nejvíce je ceněna především jeho schopnost regenerace energetického potenciálu pleti, jeho revitalizační účinky a zcela jistě také i jeho schopnost působit jako silný antioxidant. Antioxidanty na sebe dokáží vázat volné radikály. Tím zabraňují poškozování buněk pleti. Pokud chceme mít zdravou pleť, měli bychom si proto vybírat kosmetické přípravky, které budou disponovat silným antioxidantem. 

Zabráníme tak pleti předčasně zestárnout a preventivně se  postaráme i o další její případná poškození. 

Kosmetika s výtažky z bílého čaje všechny tyto skvělé vlastnosti má. 

Bílý čaj pochází v Činy a jeho historie sahá více než 1200 let do minulosti. Představuje ten nejjemnější a nejznamenitější druh čaje. Po staletí si držel post nápoje císařů Velké oblibě se těšil pro svoji vzácnost a výjimečnou kvalitu zejména za vlády císaře Huj-čonga. 

Po dlouhá staletí byl považován pouze za nápoj císařů a i dodnes si udržuje pověst výjimečného nápoje.

Bílý čaj není vyhledávaný jen pro svou chuť, ale je také velmi prospěšný lidskému zdraví kvůli obsahu účinných přírodních antioxidantů.Pleťový krém s bílým čajem z řady Phytocode - právě tyto výtažky z bílého čaje obsahuje. Je to takový "zázrak"  přírodní kosmetiky. Jeho  blahodárný vliv zajistí ochranu před volnými radikály, osvěží unavenou pleť a ošetří jakýkoli typ pleti.

Navíc je to jeden z účinných kosmetických krémů, který zabraňuje v šíření pigmentových skvrn.

Tento denní krém z řady Phyto Code nabízí: Ochranu: SPF 11 - Dokáže zadržet až 95% UV záření

  • zabraňuje prohlubování vrásek 
  • zesvětluje pigmentové skvrny.
  • změkčuje, hydratuje, předchází ochabování a fotostárnutí pleti
  • obsahuje bohatý antioxidační komplex, který chrání buňky před poškozením a zachovává pevnost pokožky
  • neobsahuje parabeny. 

Další látky jako např.  

Vitamín Е - Kyselina hyaluronová - Arbutin - Lékořice lysá - Extrakt kamélie čínské - Výtažek z cordycepsu - dodají pleti ten správný koktejl vitamínů a výživných látek, který dokáže rychle a viditelně omladit pleť.

Osvědčilo se ! 

 Používat alespoň jedenkrát týdně kosmetické přípravky obsahující bílý čaj, protože:

  • hloubkově vyčistí namáhanou pleť 
  • má příjemnou jemnou vůni.
  • posiluje kožní buňky 
  • zabraňuje ničivému účinku UV záření

Pro zajímavost 

Bílý čaj je nejmladší čaj, jeho základem jsou nerozvinuté čajové pupeny, které mají specifický obsah léčivých látek a silic. Pupeny jsou chráněny jemnými chloupky bílé barvy, protože se v nich ještě nevyvinul chlorofyl. Bílý čaj má nízký obsah teinu a vytváří delikátní jemný nálev s vysokým podílem antioxidantů a dalších látek, výrazně omlazujících organismus. Proto se tato složka hojně dává do kosmetických krémů .Bílý čaj se vyrábí z prvních čajových horních větviček, ještě z nerozvinutých lístků. Pochází z prvního jarního sklizně ještě před obdobím dešťů. Jeho pupeny se mohou trhat jen pár týdnů na počátku čajové sezóny. Bílý čaj je poměrně vzácný zejména pro jeho regenerační účinky.