Alunit - Dar matky přírody

28.04.2021


Když jsem se před několika lety seznamovala s produkty padl mi tento krystal do oka z jednoho jediného důvodu. 

Chtěla jsem něco přírodního pro své klienty při ošetřování nohou a hlavně něco účinného na zastavení krvácení (u mokré pedikúry se prostě občas zadaří, někdy nějaká ta kapka krve ukápne) 

To jsem netušila jakého velkého pomocníka v tomto malém krystalu získám.

Proč dnes doporučuji a sama používám právě tento?

Pravda je, že na našem trhu najdete celou řadu prodejců alunových deodorantů. Jak jinak, všechny jsou zaručeně přírodní, jedině ty účinné - prostě 100 % alun.

Tak proč si kupuji právě tento? Proč si nevyberu nějaký jiný, třeba i levnější?

Tzv. alunů je totiž více druhů. Pravda je, že některé skvěle fungují , jiné méně. A dokonce ani nemusí stejně vypadat.
Skutečný alun, kamenec, podle chemického složení je to buď potassium alum, síran draselno-hlinitý nebo ammonium alum, síran amonno-hlinitý.

Některé zdroje nesprávně uvádí, že amonno-hlinitá verze je syntetická. Není to pravda. Syntetické krystalové deodoranty mají ve složení aluminium chlorhydrate. 

Výhodou přírodního krystalu je to, že molekuly jsou příliš velké na proniknutí do krevního oběhu. Působí na kůži, stahují póry a zároveň vytváří antibakteriální vrstvu, která brání množení bakterií a vzniku tělesného pachu. 

Krystal je průhledný nebo poloprůhledný. A jediné úpravy, které podstoupil, byly lámání a broušení, aby se získal požadovaný tvar. Takový krystal má o něco vyšší cenu a to zaslouženě. 


Během jeho přípravy vzniká odpad, úlomky, prach. Ty se rozpustí. Buď ve vodě nebo i v nějakém rozpouštědle. Z tohoto odpadu se vyrábí deodorant, který se nesprávně vydává za krystal. To je ten bílý, neprůhledný, jako slepený z malých částeček. Tento nepravý kamenec je také obvykle méně účinný. 

Sami prodejci rádoby krystalových deodorantů mnohdy ani sami neví, že nějaké rozdíly existují. 

Proto zákazníkovi s klidem nabízí tvarovaný, neprůhledný, nepravý krystal. 

CHCI POUŽÍVAT KVALITU

Sama chci používat kvalitu. 

Takže používám tento skutečný krystal. Složením je ammonium alum. Surovina je původem z Himalájí. Krystal o vysoké čistotě je průhledný, se zřetelným žilkováním uvnitř. A je na první pohled jasné, že vznikl přirozeným způsobem.

Pro použití stačí nanést na vlhkou pokožku po koupání nebo navlhčit vodou a aplikovat do podpaží nebo kamkoli na tělo, kam je třeba. 

Při každodenním používání mi vydrží i rok. 

Přírodní deodorant vulkanického původu Natural Veil, neobsahuje hliník, je bez alkoholu, působí antibakteriálně.

 • jedná se o přírodní krystal alunitu
 • alunit je nerost vulkanického původu
 • 100% přírodní produkt minerální soli
 • neobsahuje chlorhydrát hliníku
 • bez škodlivých chemických látek 
 • antibakteriální a hojivý účinek
 • mírní podráždění

HISTORIE

 • krystal alunitu se používá od nepaměti
 • sloužil pro uchování potravin
 • k oplachování a omývání
 • chrání před nepříjemným zápachem
 • jedná se o přírodní dezinfekci

V tradiční čínské medicíně se používá v roztocích na kloktání, mytí a výplachy, při zánětlivých procesech kůže a sliznic.

Tip: Roztok se připravuje několikanásobným ponořením krystalu do vody (převařené) Např. 3-5 krát ponoříme do víčka s vodou pro přípravu ústní vody.

Alunit je již několik let součástí naší domácnosti, nejen jako účinný a bezpečný deodorant, ale jako součást naší domácí lékárničky. Nedostižný při řešení oparů, při řešení bolestí v krku na kloktání, ošetření poranění, zastavení krvácení, či zmírnění důsledků hmyzího bodnutí. Chcete vyzkoušet? Napište.  

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.

Perly jsou oblíbené už od pradávna. Panovníci nosili šaty zdobené pravými perlami, nosila je i Kleopatra. V antickém Řecku platily perly za symboly čistoty, v Indii se jimi zdobily štíty válečníků.

Tmavé skvrny patří mezi časté problémy, které ženy řeší. Projevují se nejčastěji na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Často říkáme, "stařecké skvrny", protože kvůli nim pokožka vypadá starší. Ale není to tak docela pravda, protože dávno nejsou záležitostí starší generace.

Tradiční čínská medicína spojuje duben s játry. Z jarní únavy nemůžeme vinit přírodu, ale nás, protože naším přístupem k sobě samým bráníme správnému toku energie. A co s tím vším mají společného naše játra?