10 chyb, které děláme při hubnutí, ozdravení těla, zlepšení stavu pleti, vlasů, zkrátka v péči o sebe samé

16.10.2018

Nebudu Vám tady dnes psát o tom, že málo pijete vodu, necvičíte, moc jíte, péči o pleť věnujete pramalou pozornost, ... Nebudu Vám ani nic říkat o tom, že byste měli zapomenout na tučné, sladké a já nevím co ještě všechno. Důležité je, že hubnutí, ozdravení a celková fyzická a psychická pohoda stejně jako každá jiná změna začíná v hlavě. Pojďme se na to společně podívat.
1) NEVĚŘÍME - že zhubneme, že bolesti můžeme vyřešit nejen pilulkami, že naše pleť může vypadat lépe, .... Máme dlouho zakořeněné programy a vzorce, představy, že udělat změny je náročné a že s největší pravděpodobností selžeme.
Zkuste si položit pár otázek, vybavte si z minulosti co jste si kdy řekli, nebo Vás napadlo v souvislosti s hubnutím - tvarováním postavy, s řešením padajících vlasů, bolestí zad, s řešením vrásek apod. Opravdu jste si nikdy neřekli, že se Vám to nepodaří? Že to nemá smysl? Že už jste toho přece vyzkoušeli tolik ... Chybí nám VÍRA a TRPĚLIVOST. ( VÍRA )

2) VÝČITKY - Máme výčitky. Vyčítáme si, že mnoho jíme, hodně vážíme, nevejdeme se do oblečení, zkrátka se obviňujeme. Vyčítáme si, že jsme zase nepoužili ten a ten krém, že jsme si poctivě neudělali masáž lymfy ...
Vina a uspokojení se nesnášejí - nemůžeme být spokojeni, když se cítíme vinni a máme výčitky.

3) NEMÁME SE RÁDI - Často máme v hlavě zafixované, že nejsme dost dobří. Pokud nemáme sebe a svoje tělo rádi, dělá vše pro to, abychom ho nesnášeli a naopak, pokud ho máme rádi, udělá vše, aby nás potěšilo.

4) NENASLOUCHÁME SVÉMU TĚLU. Tělo nám dává různé signály. Říká nám co právě teď potřebuje. Často se ho, ale snažíme překřičet a děláme věci násilím. Naučte se své tělo poslouchat, dopřejte mu co chce, nehladovte. Dejte si i čokoládu, pokud na ni máte skutečně chuť. Ptejte se však, jestli je to skutečně ono, co teď právě potřebujete. Třeba zrovna potřebujete lásku, pohlazení,odpočinek ,úctu a jídlo je pouhá náhražka. Ptejte se proč jste smutní, nervózní.Co můžete udělat jinak? Co ve skutečnosti způsobuje Vaši chuť na sladké či tučné? Co ve skutečnosti způsobuje Vaši neochotu udělat si na sebe trochu více času a hýčkat se. Nesnažte se podřizovat si tělo, ale naučte se s ním spolupracovat. Naučte se mu naslouchat a reagovat na jeho potřeby. Je totiž mnohem jednodušší dosáhnout vytvarování postavy či ozdravení těla se spojencem než s nepřítelem. ( SIGNÁLY TĚLA )

5) TRÁPÍME SAMI SEBE - TLAČÍME NA PILU - Máme pocit, že čím více se budeme snažit a dělat věci z donucení a silou, tím rychleji to půjde. Odpíráme si jídlo z přesvědčení, že díky tomu vyřešíme problém. trápíme tím ,ale sami sebe a ve finále jsme díky tomu ještě více negativní a podráždění ( Netrápit se - i cesta za vysněnou postavou, krásnými vlasy, pleti bez pupínků  musí být příjemná a bezbolestná).

6) NEŘEŠÍME DŮVOD a skrytá pozitiva, které nám nadváha, kruhy pod očima, pupínky přináší. Vím, že se to zdá nepochopitelné, ale vždy existuje DŮVOD proč kila navíc máme, proč nedokážeme zhubnout, případně se po skončení diety vracíme zpět na původní váhu. Proč nás tak často bolí záda, proč máme žaludeční problémy, proč nás trápí bolestivá menstruace..... ( VŠE MÁ SVŮJ DŮVOD - PŘÍČINU). 

7) NEŘEŠÍME PROBLÉMY - to co neřešíme a záměrně vytlačujeme ze svého života se nám potom nevědomky odráží na těle, tady pozor mohou to být i začínající závažné zdravotní obtíže ( NEZAVÍRAT OČI PŘED PROBLÉMY, poznej, pojmenuj a řeš).

8) NEGATIVNÍ POCITY A MYŠLENKY - často mluvíme špatně o druhých a o sobě. Jenom se tak zbytečně deptáme a srážíme na kolena. Pocity bezmoci probouzí zlost, které mohou vést k přejídání, nechuti pečovat o sebe. Vidíme na sobě jen to špatné, " mám hroznou pleť, mám hrozné vlasy, ale co i ostatní v mém věku nevypadají nejlépe ... (POZITIVNĚ MYSLET A SMÝŠLET O SOBĚ I DRUHÝCH)

9) ODMÍTÁNÍ VLASTNÍ VINY - Dáváme vinu druhým, nechceme převzít zodpovědnost sami za sebe. " Za to, že jsem tlustá může moje babička, maminka, jsem po dvou porodech, máme to v rodině, takhle hrozné vlasy jsem zdědila po tatínkovi, případně i vrásky máme dány v rodině ....atd" Je vždy jednodušší svalit vinu na někoho jiného a schovat se za něčí sukni. Ale je to v podstatě jedno ti druzí nenosí 10,20,30 kg navíc, jste to Vy. Ti druzí se netrápí další vráskou na vašem čele nebo nemusí z odpadu vytahovat další chuchvalec vypadaných vlasů. Jste to Vy. 

( PŘESTAT HLEDAT VÝMLUVY)

10) NEMOC AŽ- POTOM - Neumíme být spokojeni tady a teď. Máme pocit, že AŽ zhubneme svět bude veselejší, krásnější. Máme pocit, že právě kilogramy navíc nám brání v něčem úžasném a proto své tělo odmítáme. Spokojenost není o kilech, je to o nás. AŽ budou děti větší udělám si více času na sebe a koupím si nějaký ten pořádný krém. AŽ budu mít vážný problém vyzkouším teda nějakou tu náplast na bolest... 

(Zbavte se AŽ )
A nakonec s nikým se nesrovnávejte. Pokud chcete úspěšně ve svém životě něco změnit přestaňte se srovnávat s druhými. Jste to Vy kdo chce změnu, takže jediný člověk se kterým byste se měli srovnávat jste Vy sami.
Všechny tyto chyby lze samozřejmě odblokovat. Prvním krokem je nutné si je uvědomit a přiznat si ty, které se Vás týkají. Ne pro druhé ale sami pro sebe.

Kolik chyb děláte Vy sami? Odpovězte si na to sami upřímně. Každá chyba MÁ SVŮJ SMYSL a něco nového se s ní naučíte.

Lidé se na mě obracejí, když si neví rady se svým zdravím, tvarem postavy, jak pečovat o svou pleť.

S čím se na mě můžete obrátit?
- jak tvarovat postavu - bez stresu s vírou v úspěch, bez hladovění, v pohodě a s radostí.
- jak zlepšovat zdravotní stav - jak řešit příčiny, nikoli důsledky
- jak se zbavit negativních, neužitečných návyků ve vztahu ke svému tělu
- jak se zbavit bolestí bez chemie
- jak správně pečovat o svou pleť, vlasy, pokožku těla

Jsem Vlasta Balážová - Zlatá ředitelka tianDe -  Poradce pro zdravou krásu 

a naučím Vás " Jak se cítit skvěle ve svém vlastním těle s tianDe ".


NAPIŠTE MI